اندازه گیری دما توسط آیفون - ریمووین شاپ - 1
اپل میخواهد روشی برای اندازه گیری دما توسط آیفون شما ابداع کند

این بر همه اثبات شده است که اپل همواره بر روی تاثیر مثبت دستگاه هایش بر سلامتی کاربران متمرکز شده است. چراکه این شرکت به طور مداوم روش های جدید و بروزتری برای ردیابی ضربان قلب ، خواب ، استرس و سایر آمارهای حیاتی ما ارائه داده است. همچنین می دانیم که اپل، قابلیت هایی ویژه نظیر سنسور اکسیژن خون را تنها در ساعت های هوشمند خود به کاربران ارائه میدهد. حالا به نظر میرسد که به تازگی اپل قصد دارد روشی برای اندازه گیری دما توسط آیفون کاربران ابداع کند.

اندازه گیری دما توسط آیفون، یک قابلیت سخت افزاری خواهد بود !

بله ، درست است که کاربران آیفون دارای یک نرم افزار بسیار دقیق جهت ردیابی شرایط سلامتی خود هستند، اما همه ی این قابلیت ها به صورت نرم افزاری تهیه و ارائه می شوند. قابلیت جدیدی که تحت عنوان اندازه گیری دما توسط آیفون (دماسنج) عنوان شده است، توسط یک افزونه سخت افزاری بر روی آیفون های اپل ممکن خواهد بود. بدین صورت آیفون خواهد توانست قابلیت های سلامتی خود را بیش از پیش بهبود بخشد.

اندازه گیری دما توسط آیفون اپل - ریمووین شاپ - 2

دماسنج آیفون چگونه عمل خواهد کرد؟

به تازگی یک برنامه ثبت اختراع (پتنت) با عنوان “ضمیمه دوربین و پردازش داده های تصویری جهت اندازه گیری دما” توسط غول فناوری آمریکا ثبت شده است. این نشان می دهد که اپل برای اجرایی کردن این قابلیت بر روی فناوری دوربین سرمایه گذاری کرده است که قادر به تجزیه و تحلیل تصاویر گرفته شده برای تعیین درجه حرارت یک سوژه خواهد بود.

این افزونه ی سخت افزاری چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

طبق گزارشات آیفون، این دماسنج یک افزونه ی سخت افزاری خواهد بود که بر روی آیفون کاربر سوار می شود. در واقع اپل به دلیل همه گیر بودن تلفن های هوشمند، هدف تبدیل آنها به یک دماسنج دقیق و دردسترس را در سر دارد.  همچنین اپل می خواهد تا این افزونه ی سخت افزاری، بدون منبع تغذیه کار کند که یک هدف فوق العاده خواهد بود.

نمیتوان این موضوع را نادیده گرفت که شیوع و همه گیری ویروس کرونا باعث این تصمیم اپل شده است، چراکه همه روزه در بسیاری از مکان های عمومی دماسنج های از راه دور را جهت اندازه گیری دمای بدن افراد مشاهده میکنیم. حالا باید منتظر ماند و دید که اپل چه زمان و چگونه این پتنت جالب و البته کاربردی را تجاری سازی خواهد کرد؟

با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : PhoneArena

اشتراک گذاری