رویه های بازگرداندن کالا

ریمووین همواره در تلاش است تا کالای مورد نظر شما را در کمال سلامت و اصالت به دستتان برسد. اما این یک امر اجتناب ناپذیر است که گاهی به دلایلی نظیر بی دقتی در حمل و نقل، اشتباه در ارسال و اتفاقات غیر منتظره دیگر، کالای تحویل گرفته شده با کالای خریداری شده توسط مشتری مغایرت داشته و یا در سلامت فیزیکی و فنی کامل به دست ایشان نرسیده باشد. در این مرحله باید گفت که جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، چرا که ریمووین همواره همراه و پشتیبان شماست.

شرایط کالاهای مرجوعی - ریمووین شاپ

یکی از مواردی که باید در خرید اینترنتی به آن اشاره کرد، روش های مرجوع کردن کالای تحویل گرفته شده توسط مشتری محترم می باشد. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که در ریمووین تنها کالا هایی قابل بازگرداندن می باشند که دچار مشکل فیزیکی، شکستگی، نقص فنی ، نقص در محتویات جعبه و یا مغایرت در کالای سفارش داده شده با کالای تحویل گرفته شده باشند. شایان ذکر است که احتمال وقوع موارد ذکر شده در این باره باید به موارد زیر توجه شود:

1- منظور از نقص فیزیکی ایراد در بدنه و ظاهر کالای تحویل گرفته شده است. این ایراد میتواند شامل مواردی نظیر شکستگی، رنگ پریدگی، خط و خش و فرورفتگی شود. در این حالت مشتری می تواند با توجه به شرایط و مقررات کالاهای مرجوعی، کالای خریداری شده را پس فرستاده و با یک کالای سالم از همان مدل تعویض نماید.

2- منظور از نقص فنی، ایراد در کارکرد سیستم عملکردی یک دستگاه است. این ایراد می تواند شامل موارد متعددی نظیر اختلال در روشن و خاموش شدن، هنگ کردن، خرابی باتری، اختلال در سیستم لمسی صفحه نمایشگر و مواردی از این قبیل گردد. در این حالت مشتری می تواند با توجه به شرایط و مقررات کالاهای مرجوعی، کالای خریداری شده را پس فرستاده و با یک کالای سالم از همان مدل معاوضه نماید.

3- گاهی ممکن است بنابر دلایلی محتویات داخل جعبه ی سفارش ناقص باشد و با آنچه در فروشگاه ریمووین به آن اشاره شده در تناقض باشد. در این حالت نیز مشتری می تواند با توجه به شرایط و مقررات بازگرداندن کالا، کالای تحویل شده را مرجوع کرده و با یک کالای سالم از همان مدل معاوضه نماید.

4- گاهی به ندرت ممکن است به دلایل لجستیکی و حمل و نقل، کالای ارسال شده برای مشتری با کالای خریداری شده در مواردی نظیر رنگ، اندازه، مدل و … مغایرت داشته باشد. در این حالت نیز سفارش مشتری قابل مرجوع شدن خواهد بود.

5- هولوگرام درج شده بر روی کالا ها و لوازم الکترونیکی (جعبه یا بدنه کالا)، نشانه ضمانت اصالت آنهاست. طبعا در صورت جدا شدن و فقدان این هولوگرام، ریمووین مسئولیتی در قبال تعویض و یا مرجوع کردن کالا نخواهد داشت. 

6- توجه شود که کالاهای دارای گارانتی در صورت داشتن نقص فنی یا فیزیکی تنها تا 24 ساعت پس از تحویل قابل مرجوع کردن به فروشگاه هستند. در غیر این صورت دیگر قابل مرجوع کردن به فروشگاه نمی باشند. پس از گذشت فرصت زمانی 24 ساعته، مشتری محترم میبایست با شرکت گارانتی کننده کالا تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید. در این حالت پس از صلاحدید شرکت گارانتی، این کالا توسط شرکت گارانتی کننده تعمیر و یا تعویض شده و مجددا برای مشتری محترم ارسال میگردند.

پیرو توضیحات داده شده ممکن است یک کاربر به دلایل متفاوتی تصمیم به تعویض و یا مرجوع کردن کالای تحویل شده بگیرد. در این بخش ریمووین قصد دارد به بررسی شرایط کاربر پرداخته و با اولویت قرار دادن وضعیت کالای ارسال شده، امکان درخواست تعویض و یا مرجوع کردن آن را بررسی کرده و در پی آن مسئول پرداخت هزینه حمل و نقل در شرایط مختلف را معین کند.  

شایان ذکر است که تمامی موارد زیر در طی مهلت زمانی 7 روزه (برای کالاهای فاقد گارانتی)، جهت تست سلامت و اصالت فیزیکی و فنی کالا توسط مشتری محترم صادق و قابل بررسی خواهد بود.

 

قطعا شما عزیزان خواهید توانست پس از مطالعه چارت بالا ، اطلاع کافی را در زمینه امکان تعویض و یا مرجوع کردن کالای خود بدست آورید. پس از توجه به نمودار بالا ، مطالعه دقیق نکات زیر الزامی خواهد بود :

1- پس از تایید درخواست تعویض کالا، در صورت عدم موجودی کالای مورد درخواست مشتری ، هزینه خرید کالا به همراه تمامی هزینه های حمل و نقل متوجه ریمووین بوده و مجموع هزینه خرید و حمل و نقل به حساب مشتری محترم عودت داده خواهد شد.

2- در صورتی که کالای ارسال شده دارای هولوگرام اختصاصی، کارت ضمانت اختصاصی و یا لیبل پلمپ ریمووین باشد، مخدوش کردن و یا از بین بردن آن موجب باطل شدن ضمانت 7 روزه خواهد شد.

3- منظور از دلایل سلیقه ای ، درخواست تعویض و یا مرجوع نمودن کالا به دلایل شخصی ، سلیقه ای و غیر فنی است. مشتری محترم موظف است قبل از خرید کالای مورد نظر اطلاعات کافی درباره آن را جمع آوری کرده در صورت هر گونه ابهام، این اطلاعات را از کارشناسان فنی ریمووین دریافت کند. کارشناسان ما همواره پاسخگوی همیشگی شما عزیزان خواهند بود.

توجه : ((کیفیت)) یک مفهوم و برداشت شخصی است. ممکن است برای یک کاربر هدفون نوع ((الف)) داری کیفیت بالایی باشد در حالی که برای کاربر دیگر صدای این هدفون آزار دهنده به نظر برسد. یا ممکن است نظر شخصی کاربر ((الف)) درباره کیفیت یک نمایشگر بسیار مثبت باشد. در حالی که کاربر ((ب)) با توجه به کاربری اختصاصی خود کیفیت آن را چندان مطلوب نداند. بنابراین ، کیفیت برای هر شخص تعریفی متفاوت داشته و یک برداشت شخصی است. در این مواقع تعویض و یا مرجوع کردن کالای خریداری شده امکان پذیر نخواهد بود.

4- در صورت مورد تایید بودن درخواست تعویض و یا مرجوع کردن کالا، درخواست خود را در صفحه ((درخواست مرجوعی کالا)) ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

5- در مواقعی که هزینه حمل و نقل کالا متوجه ریمووین است، با توجه به دسترسی همگانی نقاط مختلف کشور به اداره پست و تعرفه استاندارد و همگانی آن ، مشتری محترم موظف است کالای مورد نظر را به نزدیک ترین اداره پست محل اقامت خود تحویل داده و بسته را از این طریق ارسال نماید. در غیر این صورت هزینه های حمل و نقل کالا در فرآیند تعویض یا مرجوعی بر عهده مشتری محترم خواهد بود.

1- در صورت مشاهده موارد ذکر شده در بالا ، مشتری محترم باید تا 48 ساعت پس از تحویل کالا، کارشناسان ما را از این موضوع با خبر کند. در غیر این صورت به هیچ وجه امکان مرجوع کردن کالای مورد نظر وجود نخواهد داشت. این اطلاع رسانی میتواند از طریق روش های ذکر شده در بخش تماس با ما انجام شود.

2- پس از اطلاع رسانی نیاز است تا مشتری محترم تصویر کالای مورد نظر را از زوایای مختلف تهیه کرده و برای کارشناسان ما ارسال کند. پس از این اقدام، درخواست ایشان به بخش بررسی و صحت سنجی ارجاع داده خواهد شد. شایان ذکر است که تمامی موارد اعلام شده توسط مشتریان طی 24 الی 48 ساعت کاری بررسی و صحت سنجی شده و نتیجه آن طی پیامک یا تماس تلفنی با ایشان در میان گذاشته خواهد شد.

3- پس از تایید مورد اطلاع رسانی شده توسط کارشناسان، لطفا کالا را به همراه تمامی متعلقات آن بسته بندی کرده و درون جعبه آن قرار دهید. لطفا توجه کنید که کارتن کالای مرجوعی باید سالم باشد، بنابراین کالا را حتما درون جعبه اصلی خودش قرار دهید.

4- کالای بسته بندی شده را توسط یکی از روش های ذکر شده در بخش روش های ارسال برای انبار ریمووین ارسال نمایید.  لطفا از نوشتن هرچیزی نظیر آدرس و یا شماره تماس بر روی جعبه کالا خودداری نمایید. در صورت لزوم میتوانید جعبه  اصلی کالا را در یک کارتن دیگر قرار داده و ارسال نمایید.

هزینه ارسال کالای مرجوعی چگونه محاسبه و پرداخت خواهد شد؟

در صورتی که نقص فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش ریمووین برسد، هزینه‌های ارسال بر عهده فروشگاه ریمووین خواهد بود.