نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ - مجله ریمووین - 4
نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ

اگر که تا به حال از این موضوع اطلاع نداشته اید، گوگل سابقه و تاریخچه موقعیت مکانی شما را به عنوان بخشی از برنامه Google Maps ذخیره می کند. یعنی کاربر می تواند تاریخچه موقعیت مکانی و به اصطلاح لوکیشن خود را مشاهده کند. مجله ریمووین در این مطلب قصد دارد نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ را به شما آموزش دهد. پس اگر میخواهید از لوکیشن قبلی خود با خبر شده و آن را ذخیره کنید با ما همراه باشید.

شما می توانید تاریخچه لوکیشن خود را از طریق برنامه Google Maps مشاهده کنید

  • اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Google Maps را باز کنید.
  • برروی آیکون پروفایل خود در بالای سمت راست نمایشگر ضربه زده و وارد آن شوید.

نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ - مجله ریمووین - 3

  • در این قسمت عنوانی با نام Your Data in Maps (اطلاعات شما روی نقشه) مشاهده خواهید کرد. بر روی آن ضربه زده و وارد شوید.

نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ - مجله ریمووین - 2

  • بخشی برایتان باز خواهد شد که Google-wide controls نام دارد. در این قسمت بخشی با عنوان Location History (تاریخچه موقعیت مکانی) مشاهده میکنید. در این بخش فعال و یا غیر فعال بودن وضعیت ذخیره موقعیت مکانی و ردیابی لوکیشن شما مشخص است. اگر در این بخش کلمه Paused (متوقف شده) را مشاهده میکنید یعنی ثبت تاریخچه لوکیشن شما غیر فعال است . با ضربه بر روی کلمه Paused، وارد صفحه ای خواهید شد که یک آیکون ضامنی جلوی تاریخچه لوکیشن (Location History) مشاهده خواهید کرد. در اینجا با فعال کردن این ضامن میتوانید ذخیره اطلاعات لوکیشن خود را فعال کرده و از این پس سابقه موقعیت مکانی خود را مشاهده نمایید.

نحوه مشاهده تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ - مجله ریمووین - 1

  • در صورتی که از قبل ، گزینه Location History را فعال نموده اید، می توانید با انتخاب گزینه See & Delete Activity به تاریخچه لوکیشن گوشی هوشمند خود دست پیدا کرده، آن را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را حذف نمایید.

همین 5 مرحله برای مشاهده و ردیابی تاریخچه موقعیت مکانی در گوگل مپ کافیست. فقط توجه داشته باشید که فعال کردن این قابلیت می تواند موجب تخلیه سریع تر باتری گوشی شما شود. بنابراین قبل از تصمیم به استفاده از آن به این نکته دقت کنید.

جهت اطلاع از آخرین ترفند های گوشی های هوشمند با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : Android Headlines

اشتراک گذاری