روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 7
روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم

اعلان ها می توانند در مرورگر گوگل کروم و یا هر نرم افزار دیگری از مفیدترین مواردی باشند که به کاربر نمایش داده می شوند. اما این لزوما به این معنا نیست که آنها همیشه مطلوب کاربر هستند. اعلان ها همان قدر که کاربردی هستند می توانند در مواقع بسیاری آزار دهنده و مزاحم کاربر باشند. در مرورگر گوگل کروم گاهی اعلاناتی نمایش داده می شود که میتواند باعث آزرده خاطری هر کاربری باشد، اما خوشبختانه راه حلی برای خاموش کردن این اعلانات وجود دارد. ما در مجله ریمووین قصد داریم تا شما را با روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده گوگل کروم آشنا کنیم.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده گوگل کروم به شرح زیر است

قدم اصلی برای متوقف کردن اعلان های پاپ آپ مزاحم از سایت ها ، خاموش کردن توانایی آنها برای درخواست دسترسی به اعلانات است. شما میتوانید ارسال درخواست اعلانات از تمامی سایت ها را مسدود کنید. همچنین اعطای مجدد دسترسی به یک سایت خاص یا مسدود کردن سایت هایی که قبلا مجاز به نمایش اعلان ها بوده اند در دسترس خواهد بود. برای غیر فعال کردن اعلان های گوگل کروم بدین صورت عمل کنید :

  • گوگل کروم را در کامپیوتر، لپ تاپ و یا موبایل خود باز کنید.
  • در هر پلتفرمی که هستید، بر روی آیکون سه نقطه در بالای سمت راست محیط کروم کلیک کنید.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 1

  • به بخش تنظیمات (Settings) بروید.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 2

  • در صفحه ی تنظیمات بر روی گزینه Site Settings کلیک کنید.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 3

  • در این بخش به قسمت مجوز ها ((Permissions)) توجه کنید. در این بخش گزینه ای با نام اعلانات (Notifications)) وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 4

  • در صورت فعال کردن گزینه سوم در این قسمت ، نمایش اعلانات از سوی تمامی سایت ها متوقف خواهد شد. پس روی گزینه Don’t Allow Sites to Show Notifications کلیک کنید تا اعلانات تمامی سایت ها غیر فعال شود.

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 5

  • در صورتی که میخواهید اعلانات برخی سایت ها همچنان پا برجا بماند، در زیر قسمت اعلانات بخشی با عنوان Allowed to send notifications در نظر گرفته شده است که با کلیک بر روی دکمه Add می توانید آدرس سایتی که کماکان اجازه ارسال اعلانات خواهد داشت را وارد کنید. (فلش بالا سایت هایی که اجازه دسترسی به ارسال اعلان ها را نخواهند داشت و فلش پایین لیست سایت هایی که این دسترسی را خواهند داشت.)

روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم - مجله ریمووین - 6

امیدواریم با مطالعه این مطلب با روش غیر فعال کردن اعلان های آزار دهنده در گوگل کروم آشنا شده باشید. برای آگاهی از دیگر ترفند های ویندوز با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : Android Headlines

اشتراک گذاری