ال جی و فروش آیفون - مجله ریمووین - 1
ممکن است ال جی پس از خروج از عرصه تولید موبایل به فروش آیفون بپردازند

چندی است که ال جی ، غول کره ای تکنولوژی، اعلام کرده است که در سال 2021 رسما از تجارت گوشی های هوشمند اندرویدی خارج خواهد شد. اکنون که ال جی از این کسب و کار دست کشیده است ، ظاهرا آماده است تا با استقبال از یکی از رقبای همیشگی خود، این خلا را پر کند. طبق گزارشات اخیر، ال جی از ماه آگوست سال جاری، برای فروش آیفون در 400 فروشگاه خود در سراسر کره جنوبی قرارداد بسته است.

ال جی و فروش آیفون، چه موانعی بر سر راه خواهد بود؟ 

ممکن است ال جی برای تحقق این امر مجبور شود از برخی موانع اجرایی عبور کند. گزارش شده است که در سال 2018 این شرکت با انجمن توزیع ارتباطات سیار کشور کره یک توافق نامه برد-برد را امضا کرده است که فروش تلفن های یک رقیب مستقیم را در فروشگاه های خود منع می کند. در واقع این توافق نامه خیلی قبل تر از آن که ال جی اعلام کند میخواهد از ساخت تلفن و تبلت صرف نظر کند، امضا شده است. حالا با تصمیم جدید ال جی مبنی بر فروش رسمی گوشی های برند اپل در مغازه های خود، توافقی جدید مورد نیاز است.

ال جی و فروش آیفون - مجله ریمووین - 2

آیا این تصمیم شامل فروش مک بوک های اپل نیز خواهد شد ؟

پس از پرسیدن این سوال از شرکت ال جی مشخص شد که این تصمیم شامل مک بوک های اپل نمی شود. یعنی در فروشگاه های ال جی هرگز مک بوک فروخته نخواهد شد، چراکه این دستگاه ها مستقیما با لپ تاپ های سری Gram ال جی در رقابت بوده و قطعا ال جی قصد ارائه کردن محصول مشابه شرکت رقیب را در فروشگاه های خود نخواهد داشت.

آیا ال جی میخواهد سامسونگ را زمین بزند؟

ال جی و فروش آیفون - مجله ریمووین - 3

بله، ممکن است این تصمیم ال جی آغازی بر فروش بیشتر اپل در برابر گوشی های سامسونگ در جهان باشد. شاید ال جی میخواهد با کمک اپل رقیب دیرینه خود را زمین بزند. بنابراین از این پس، هر آیفون یا آی پدی که فروخته شود، یک مشتری بالقوه از کهکشان های سامسونگ را خواهد ربود.

با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : AndroidAuthority