رونمایی از هواوی P50 به تعویق افتاد - ریمووین شاپ
هواوی P50 و هم خانواده هایش با تاخیر رونمایی خواهند شد

هواوی یکی از برترین تولید کنندگان گوشی های هوشمند در جهان است که در سال های اخیر توانسته سهم بازار بسیار خوبی را در بین طرفداران و کاربران موبایل کسب کند. اگر چه اغلب کاربران گوشی های هواوی را به گوشی های اقتصادی می شناسند اما اشاره به این نکته خالی از لطف نیست، که شرکت هواوی نیز مانند تمامی شرکت های سازنده موبایل صاحب پرچمدارانی است که گران قیمت و بسیار ارزنده هستند. هواوی P50 پرچمدار جدید این شرکت چینی است.

چندی پیش هواوی خبر از معرفی و عرضه پرچمدار جدید خود یعنی هواوی پی 50 ، در سه نسخه ی مختلف داده بود. دو ماه پیش هواوی اعلام کرد که P50 را در سه ماهه اول سال 2021 میلادی در سه نسخه پی 50 استاندارد، پی 50 پرو و پی 50 پرو پلاس معرفی و عرضه خواهد کرد.

تحریم های آمریکا علیه هواوی یکی از دلایل این اتفاق بود
تحریم های آمریکا علیه هواوی یکی از دلایل این اتفاق بود

دلیل به تعویق افتادن رونمایی از هواوی P50

اکنون به روز های پایانی سه ماهه نخست میلادی نزدیک می شویم و هنوز هیچ خبری از معرفی پرچمدران جدید هواوی نیست. خبر های اخیر حاکی از آن است که متاسفانه هواوی در تامین قطعات این سری از گوشی هایش با مشکل رو به رو شده است.

تراشه های Kirin 9000 و Kirin 9000E پردازنده هایی هستند که قرار است هواوی از آن ها به عنوان پردازنده مرکزی گوشی های سری P50 استفاده کند. در زمان ریاست جهوری دونالد ترامپ هواوی با نادیده گرفتن تهدید های آمریکا در تولیدات و فروش خود پیش روی کرد و همین موضوع باعث شد تا تحریم های شدیدی بر علیه این شرکت وضع شود. در همین راستا هواوی تلاش کرد تا قبل از به ثمر نشستن این تحریم ها تعداد تقریبا 9 میلیون عدد از این تراشه تولید کند که تا حدود زیادی در این مورد موفق شد، اما حالا سوال بزرگ این است که دقیقا کمبود و عدم تامین کدام قطعات موجب به تعویق افتاد تولید و عرضه سری P50 از گوشی های جذاب هواوی شده است.

با مجله ریمووین از آخرین اخبار موبایل و تکنولوژی با خبر شوید.