عرضه سیستم عامل Wear OS 3 - مجله ریمووین - 4
تقریبا چیزی به عرضه سیستم عامل Wear OS 3 نمانده است!

قطعا شما نیز تا به حال کار کردن و زمان گذراندن با ساعت های هوشمند را تجربه کرده اید. سیستم عامل جهانی این بسیاری از این ساعت ها توسط کمپانی بزرگ گوگل طراحی و تولید شده است. این سیستم عامل که Wear OS نام دارد هر چند سال یکبار به روز رسانی شده و با رفع نواقص و کاستی های خود به بهتر شدن و توسعه هر چه بیشتر رابط کاربری و سرعت عملکردی این دستگاه ها کمک می کند. اکنون به نظر می رسد گوگل قصد دارد ورژن جدید این پلتفرم را تحت عنوان Wear OS 3 عرضه کند. اما در حال حاضر تعداد ساعت های هوشمندی که با این سیستم عامل کار میکنند اندک خواهد بود.

در حال حاضر ، تنها ساعت هایی که از Wear OS 3 به طور فعال استفاده می کنند ، سامسونگ گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک هستند. این در حالیست که تنها برخی ساعت های هوشمند امروزی به این سیستم عامل بروزرسانی خواهند شد و این بروزرسانی در آینده ی نزدیک در دسترس نخواهد بود.

عرضه سیستم عامل Wear OS 3 - مجله ریمووین - 2

ساعت های هوشمندی که این بروز رسانی را دریافت خواهند کرد کدامند؟

گوگل تأیید کرده است که تنها برخی از دستگاه های Wear OS واجد شرایط این به روزرسانی نرم افزاری خواهند بود. از دستگاه هایی که فعلا در لیست گوگل قرار گرفته اند می توان به Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS & LTE و Mobvoi TicWatch E3 اشاره نمود.

بله. درست متوجه شدید ، در کمال ناباوری هیچ ساعت هوشمند دیگری از نسل کنونی مانند Moto 360 ،Suunto 7 یا  Skagen Falster 3 این به روزرسانی را دریافت نخواهند کرد. نمی شود. حتی آخرین ساعت 2000 دلاری Tag Heuer Connected !

عرضه سیستم عامل Wear OS 3 - مجله ریمووین - 1

سیستم عامل Wear OS 3 چه خصوصیاتی خواهد داشت؟

ناگفته نماند که از نظر بسیاری از کارشناسان، سیستم عامل Wear OS 3  دارای یک نقص بزرگ می باشد. تغییرات گسترده موجود در این به روزرسانی ، کاربران را مجبور می کند دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانند که این یک فاجعه خواهد بود! این بدان معناست که تمام داده های ذخیره شده در ساعت هوشمند شما پاک خواهد شد. البته کسانی که از این موضوع نگران هستند می توانند دستگاه خود را به روز رسانی نکرده و تا 2 سال آینده تمامی به روز رسانی های امنیتی و برنامه ها را دریافت کنند. البته که به دلیل سرعت بالای سیستم عامل Wear OS 3 و بهبود های گسترده در آن، ساعت های هوشمند آینده با این سیستم عامل عرضه خواهند شد. اما کمی تا نهایی شدن آن باقی مانده است. با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : Android Authority

اشتراک گذاری