نقد و بررسی ساعت هوشمند OnePlus - فروشگاه ریمووین - 1
نقد و بررسی ساعت هوشمند OnePlus، راه زیادی باقی مانده است!

ساعت هوشمند OnePlus یک ساعت هوشمند کاملا حرفه ای به نظر می رسد. در واقع کاربر می تواند با پرداخت 159 دلار یک ساعت هوشمند با ظاهری جذاب و ویژگی های اساسی مانند دریافت اعلان از تلفن شما، به علاوه ویژگی های پیشرفته سلامتی مانند نظارت بر اکسیژن خون، هشدارهای ضربان قلب و یک باتری بزرگ با طول عمر بالا را تهیه کند.

طی آزمون هایی که طی هفته های گذشته از این ساعت گرفته شد، متاسفانه با خطاها و کاستی هایی نظیر اشتباه های محاسباتی در کاربری های مرتبط با سلامتی مواجه شد. اما انتظار می رود که در ماه های آینده، عملکرد این شرکت بر روی ساعت هوشمند خود بهبود بیابد. چراکه این شرکت برخی از این موارد را در نسخه عمومی برنامه برطرف می کند.

وان پلاس واچ، طراحی بدنه گران و البته جذاب

به ندرت دیده می شود که یک محصول بهتر از عکس های آن به نظر برسد، اما ساعت هوشمند OnePlus از این قاعده مستثنی است. در واقع صفحه نمایش مدور و بزرگ 46 میلی متری آن، در قاب فولاد ضد زنگ براق و بند سیلیکونی که به راحتی هر چه تمام تر بر روی مچ دست قرار میگیرد، چشم هر کاربری را به خود جلب خواهد کرد. طراحی ساده آن برای افراد ساده پسند فوق العاده است، بدون هیچ گونه حاشیه عدد دار و چرخان و تنها با دو دکمه ی کوچک در کنارش بسیار سنگین و با وقار به نظر می رسد. البته ناگفته نماند که یکی از انتقادات کاربران به این ساعت تک سایز بودن صفحه نمایش آن است که باعث شده بیشتر برای مچ های بزرگ تر مناسب به نظر برسد.

نقد و بررسی ساعت هوشمند OnePlus - فروشگاه ریمووین - 3
نقد و بررسی ساعت هوشمند OnePlus

عملکرد بسیار مطلوب ساعت هوشمند وان پلاس

One Plus واچ بسیار خوب و راحت با یک تلفن همراه همگام سازی شده و از نظر اتصال بی سیم دارای عملکرد مطلوبی است. این ساعت هوشمند پس از اتصال، اعلان ها را به کاربر منعکس کرده، تماس های تلفنی را برقرار می کند ، به آنها پاسخ می دهد و می تواند به عنوان یک ریموت برای دوربین تلفن یا تلویزیون OnePlus شما نقش ایفا کند. شایان ذکر است که وان پلاس جهت انجام پرداخت های بی سیم، فاقد NFC است.

یکی از بزرگترین چالش های کاربران با این ساعت، قطع و وصل شدن های بی دلیل آن با تلفن همراه است. حتی گزارش شده که گاها این قطع شدن تا جایی رخ داده که نیاز به اتصال و Pair شدن مجدد ساعت با تلفن همراه است. پس این مورد می تواند یک نقص نگران کننده برای دوستداران این ساعت هوشمند باشد.

ویژگی های سلامتی و تناسب اندام نیاز به بهبود دارد

این ساعت می تواند بیش از 110 نوع تمرین مختلف از جمله فعالیت های مرتبط با شنا را ردیابی کند ، زیرا دارای درجه 5 از استاندارد IP68 است که به معنی مقاومت در برابر آب تا عمق 50 متری می باشد. کاربر می تواند توسط GPS تعبیه شده در این ساعت، به پیاده روی رفته و مسیر پیاده روی خود را ذخیره کند که یک قابلیت خوب و برجسته به شمار می رود.

معمولا تعداد ضربان قلب انسان در حین انجام فعالیت ورزشی مانند دویدن، با تعداد آن در حین پیاده روی یا نشستن متفاوت است. پس در اینجا وظیفه ساعت وان پلاس است که ضربان قلب را متناسب با هر حال فعالیت به درستی تشخیص و ارائه دهد.

با تست های گرفته شده این عملکرد نیز با تلرانس هایی مواجه است که گاها تعدادی در حدود 5 الی 15 ضربان را در حین انجام فعالیت ورزشی با خطا اعلام میکند. پس میتوان گفت این ساعت برای کسانی که میخواهند این مقادیر با دقت بسیار بالا محاسبه شود مناسب به نظر نمی رسد. در واقع نمیتوان از OnePlus Watch انتظار دقت محاسبه ضربان در بیمارستان را داشت، اما داشتن داده های مناسب ضربان قلب برای ردیابی تناسب اندام، محاسبه کالری سوزانده شده و هشدارهای ضربان قلب، مخصوصا برای ورزشکاران مهم و حائز اهمیت است.

OnePlus ، نیاز به بهبود بیشتر

علاوه بر نظارت مستمر بر ضربان قلب ، ساعت OnePlus به شما هشدار می دهد که ضربان قلب شما از آستانه مشخصی بالاتر یا کمتر است. همچنین این ساعت هوشمند سطح میزان اکسیژن خون را در صورت نیاز و یا در هنگام خواب اندازه گیری کرده و میزان استرس را در طول روز با استفاده از تنوع ضربان قلب اندازه گیری می کند. در مجموع می توان گفت که کماکان ساعت و نرم افزار تندرستی OnePlus دارای باگ ها و ایراد هایی هستند که آن را با یک ساعت حرفه ای و دقیق متمایز خواهد کرد.

عمر باتری بالا، یکی از بزرگترین نقاط قوت ساعت OnePlus

یکی از ویژگی های برجسته ی وان پلاس واچ عمر باتری آن است. کارشناسی ها نشان می دهد که در هفت روز کاربر مجبور به شارژ کردن آن نخواهد بود. حتی شرکت وان پلاس ادعا می کند که ساعت در حد فاصل دو بار شارژ حتی به مدت دوهفته در صورت استفاده عادی از آن دوام خواهد آورد. البته در صورتی که ویژگی هایی مانند اندازه گیری سطح اکسیژن خون هنگام خواب و استفاده دائم از GPS در کار نباشد.

شایان ذکر است که این مقدار عمر باتری هنوز هم از برخی از رقبای آن مانند Apple Watch SE وGalaxy Watch Active 2  که از مرز دو روز هم عبور نمی کنند، کیلومتر ها فراتر است و نیازی به شارژ آن هر شب قبل از خواب نیست. پیشنهاد می شود که برای دوام بیشتر باتری می توانید نور صفحه نمایش آن را کاهش دهید، زیرا دیدن نمایشگر آن در زیر نور مستقیم خورشید، حتی با داشتن حداکثر روشنایی دشوار به نظر می رسد.

این ساعت به سرعت شارژ می شود. کاربر می تواند در ازای 5 دقیقه شارژ کردن یک روز کامل از آن استفاده کرده و یا برای یک هفته شارژدهی کامل 20 دقیقه جهت شارژ شدن آن منتظر بماند.

نقد و بررسی ساعت هوشمند OnePlus - فروشگاه ریمووین - 2

به امید رفع ایراد ها و باگ های فعلی می توان به آینده امیدوار بود

OnePlus Watch اولین ساعت هوشمند تولید شده توسط این شرکت است. بنابراین می توان انتظار داشت که به مرور زمان با به روزرسانی ها و بهبود های شرکت به ساعت بهتری تبدیل شود. اگر شما یکی از طرفداران برند وان پلاس هستید، قطعا قیمت این ساعت کافی است که به سرعت به دنبال آن بروید. این در حالی است که وان پلاس، به بیشتر آنچه که بر روی کاغذ وعده داده است عمل کرده است، اما نقص هایی نظیر قطع و وصل اتصال و باگ هایی جزئی میتواند کمی آزار دهنده باشد. خبر خوشحال کننده این است که با رفع مشکلات همگام سازی و نرم افزار OnePlus با به روزرسانی های بعدی، به احتمال زیاد این مسئله بهبود یابد. اما رفع ناهماهنگی در معیارهای اندازه گیری مانند ردیابی ضربان قلب در حین تمرین و هشدارهای ضربان قلب بالا، دشوارتر خواهد بود.

در پایان این مقاله امیدواریم تا با مطالعه آن، کمک به سزایی به میزان اطلاعات و قدرت انتخاب شما جهت برگزیدن یک ساعت هوشمند مناسب و کارا شده باشد. جهت اطلاع از آخرین اخبار تکنولوژی با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : Cnet

اشتراک گذاری